powrót  do strony głównej
    aktualności                         Grudzień   2020               aktualności

4 grudnia

Siedzę cichuteńko, patrzę na okienko,
 poruszyły się zasłonki!
 Chyba już go widzę! Chyba już go słyszę,
 zabrzęczały jego sanek dzwonki!
 Dzyń, dzyń, dzyń – Mikołaju Święty!
 Dzyń, dzyń, dzyń – przynieś nam prezenty!
  (sł. M. Tomaszewska)

Mikołajki w naszym przedszkolu to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie wszystkie grupy wiekowe, ucząc się piosenek i recytując wiersze. W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne Mikołaj połączył się z nami online. Był główną postacią w teatrzyku „List do św. Mikołaja”. Mimo wirtualnego spotkania Mikołaj nie zapomniał w tajemniczy sposób obdarować przedszkolaków prezentami.

15 grudzień
W dniu dzisiejszym obejrzeliśmy online „Przygody Okruszka” w wykonaniu aktorów Teatru Skrzat w Krakowie. To opowieść o przygodzie małego chłopca, który przypadkiem zawędrował do zaczarowanej Krainy Baśni. Przedszkolaki z przejęciem przeżywały perypetie Okruszka. Przedstawienie było przeplatane piosenkami i zabawami dziecięcymi. Wszystko skończyło się jak to w bajkach bywa – szczęśliwie.

Październik – Grudzień 2020r.

W ramach współpracy z Oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Jaworznie zorganizowaliśmy  dwumiesięczną akcję zbiórki karmy dla kotów. Dzięki wspólnej pomocy zwierzętom zwracamy uwagę dzieciom na takie wartości jak: czynienie dobra, bezinteresowną pomoc i sprawianie radości dzieciom.

Grudzień 2020r.

Cała społeczność przedszkolna wzięła udział w akcji na rzecz Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Zbierano produkty codziennego użytku: - środki czystości, produkty higieny ciała, żywność. Koordynatorem akcji była p. katechetka Hanna Sienko. Dziękujemy ofiarodawcom.