.powrót  do strony głównej
     aktualności           Marzec      2021r      aktualności

15 -17 marca

W bieżącym roku przedszkolnym dzieci  5-i 6-letnie z grup „Mali Odkrywcy”, „Smerfy”, „Ekoludki” uczestniczyły w projekcie partnerskim „Mam apetyt na zdrowie”.Projekt  jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego 2014 – 2020. |Głównym celem projektu jest realizacja wsparcia na rzecz dzieci w wieku 5 i 6 lat przebywających w przedszkolach na terenie miasta Jaworzna w zakresie zwiększenia świadomości prawidłowego żywienia, aktywności fizycznej oraz wiedzy dotyczącej występowania, przyczyn i skutków dziecięcej nadwagi i otyłości. Pierwsze trzy spotkania z p. dietetyk dotyczyły promowania zdrowego sposobu odżywiania się. Warsztaty przeznaczone były zarówno dla dzieci ( na terenie przedszkola) jak i dla rodziców (online).

22 marca

„Żegnaj zimo, witaj wiosno” – wszystkie dzieci brały czynny udział w wiosennych zajęciach i zabawach. Celem tych spotkań było również poznanie zwyczajów ludowych związanych
z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.  W ostatnim dniu w każdej z grup pojawiła się Marzanna. Okrzykiem „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, dzisiaj Cię żegnamy, bo wiosnę witamy” pożegnaliśmy zimę. Następnie był czas na wiosenny spacer wokół przedszkola. Mamy nadzieję, że zimę zobaczymy dopiero za rok.

.

Źródło: wychowanie przedszkolne.pl